אנחנו
מכוונים ליצירת
אימפקט

השירותים שלנו

מפות ידע

מוצר שמספק מענה מקיף לשאלה: מה נדרש כדי באמת לפתור בעיה חברתית? מפות ידע משתמשות בשיטות המחקר המגוונות והמתקדמות ביותר כדי לייצר תשובה ברורה וישימה לשאלה הזו, באמצעות הגדרה מדויקת וחדה של הבעיה, זיהוי גורמי השורש שלה, בירור סוגי ההשקעות הנדרשים כדי להביא לפתרונה, ותכנון מושכל ומבוסס ראיות של אופן ההשקעה האפקטיבי ביותר, הממקסם את תשואת האימפקט.

מה עובד

האתגר הגדול ביותר בהנעת שינוי חברתי הוא לאו דווקא היעדר המשאבים, אלא העובדה שלעתים קרובות המשאבים הקיימים מושקעים בפתרונות שלא באמת עובדים. מחקרי "מה עובד" שלנו מספקים מיפוי מקיף של ההתערבויות האפקטיביות והרלוונטיות ביותר להשגת האימפקט החברתי הרצוי מבחינתכם, לרבות המלצות קונקרטיות ליישום של הפרקטיקות בהקשר המקומי שבו אתם פועלים.

ניתוח נתונים מתקדם

היכולת לתרגם דאטה, ובייחוד בסיסי נתונים גדולים, לתובנות אופרטיביות, היא מפתח להבנת בעיות חברתיות והיא עשויה לשנות את האופן בו אנחנו ניגשים לפתרונן. השירותים שלנו כוללים את כל המנעד של ניתוחי נתונים, החל מסטטיסטיקה מקובלת וכלה במודלים מורכבים ושימוש בשיטות של Data Science, המותאמים לצרכים שלכם ומכוילים למיצוי התובנות המועילות ביותר למשימה שלכם.

תכנון אסטרטגי מבוסס מחקר ועיצוב מדיניות

בניית אסטרטגיה ועיצוב מדיניות מחייבים תשובות לשתי שאלות מרכזיות: מה אנחנו רוצים להשיג? ואיך נגיע לשם? כדי להשיב על השאלות הללו אנחנו מתחילים מזיקוק המטרות והיעדים ודיוקם, בונים דשבורד במידת הצורך, ואז פונים לגוף הראיות והנתונים של מה שהצליח או נכשל בשדה בעבר. על בסיס מכלול הידע הזה אנחנו בונים את הפתרונות החדשניים שיכולים לעבוד כיום ובעתיד בהקשר המסוים שבו אתם פועלים.

מדדים רב ממדיים

על פי רוב, תופעות חברתיות מורכבות, כגון עוני, קהילתיות ומוביליות חברתית, מורכבות גם למדידה. לכן פיתחנו מתודולוגיה ייחודית לבניית מדדים רב ממדיים ונורמטיביים שלוכדים את ההיבטים השונים של תופעה מורכבת ומביאים בחשבון את ההקשר החברתי והתרבותי שבו היא נמדדת. השיטה שלנו מאפשרת אינטגרציה של מכלול ההיבטים האלו לכדי מדד אחד כמית ובר-השוואה לאורך זמן.

מדידה והערכה

איך תדעו שההתערבות שיישמתם או המדיניות שהנעתם באמת עובדת? אנחנו מפעילים את שיטות המחקר המתקדמות ביותר, כמותניות ואיכותניות כאחד, כדי לסייע לכם להבין מה עובד ומה לא, וחשוב יותר – מדוע. על רקע זה אנחנו מסייעים להבין מה צריך לעשות כדי לשפר את האפקטיביות והיעילות של המאמצים שלכם לשינוי חברתי. עבור הרוצים להעריך ברמת ודאות גבוהה השפעה של התערבות חדשה, אנחנו מציעים מודלים של ניסויים בהשמה מקרית (RCT), שמאפשרים לבחון את ההתערבות בסטנדרטים מדעיים גבוהים, בדומה לאופן שבו בוחנים אפקטיביות של תרופה או חיסון חדשים.

מחקרי עלות-תועלת (SROI)

כשבוחרים בתכנית כלשהי, ביוזמה או בהתערבות כדי להשקיע משאבים ציבוריים או פילנתרופיים חשוב לברר לא רק מה האפקטיביות והאימפקט שלה, אלא גם מה ההחזר הכלכלי שצפוי להיות לה. אנחנו משתמשים במודלים כלכליים כדי להעריך את התשואה הכלכלית-חברתית של התערבויות מנקודת המבט של בעלי עניין שונים, ונוסף על כך מפתחים מודלים להערכת עלויות ותועלות כלכליות של פעולות בעלות תועלת חברתית מובהקת, כגון התנדבות.

מבין לקוחותינו

ספרו לנו מה האימפקט שאתם רוצים לייצר

    eri institute

    רח' בזל 50

    תל אביב-יפו

    073-3744439 INFO@ERI-INSTITUTE.COM