המדע והאומנות של
פתרון בעיות

העבודה שלנו

home_1

איך להשקיע
במוביליות חברתית
מלידה עד גיל 35

כלי מבוסס ראיות לקבלת החלטות המיועד לתמוך בתכנון השקעות לקידום מוביליות חברתית על רצף הגילים במגוון ערוצים (במשפחה, בסביבת המגורים ובבית הספר) ולסייע בבניית התערבויות אפקטיביות לקידום מוביליות. הכלי נבנה תוך שימוש בשילוב של שיטות מחקר מתקדמות, לרבות למידת מכונה (Machine Learning) וניתוח רשתות. פותח עבור קרן רש”י, הג’וינט, משרד החינוך, משרד הרווחה ועמותת ג’ינדאס.

מדידה וניתוח
השפעת משבר הקורונה
על אוכלוסיות “בסיכון”

מחקרים מותאמי קהלי יעד, שמטרתם לזהות ולאפיין את מי שנפגעו ממשבר הקורונה ואת קבוצות הסיכון לפגיעה, פיננסית או נפשית. בפרט ביצענו מחקר על מצוקה כלכלית ועל “העניים החדשים” בישראל יחד עם ארגון “לתת” ושני מחקרים לבחינת השפעת משבר הקורונה בנקודות זמן שונות על מבוגרים בני 65+ עבור ג’וינט-אשל.

home_2
home_3

איך עוזרים למשפחות רעבות להשיג ביטחון תזונתי?

בניסוי בהשמה מקרית (RCT) שערכנו בשיתוף עם ארגון “לתת” הצלחנו להביא לחילוץ מרעב של יותר ממחצית המשפחות שהשתתפו בניסוי ולשפר את מצבן של כל המשפחות שסבלו מאי-ביטחון תזונתי חמור. מספרים אלו גבוהים יחסית לממצאים מקבילים מהתערבויות בעולם. בנוסף, המחקר אפשר לנו לשרטט קווים להתערבות סקיילבילית עתידית לחילוץ מרעב.

כיצד רשויות מקומיות יכולות
לשפר את ביצועיהן
ולהישאר מצוינות לאורך זמן

על סמך השוואות בינלאומיות מבוססות נתונים ושימוש במתודולוגיה של חשיבה מערכתית, יצרנו מפת ידע המתווה לרשויות מקומיות בישראל את הדרך קדימה. מפת הידע פותחה עבור משרד הפנים וארגון “מעוז” כדי לתמוך בתוכנית “מקום” לפיתוח מנהיגות נושאת שינוי בשלטון המקומי.

צפייה בפרויקטים

רוצים לדעת איך להזיז את המחוג?

פנו אלינו

שלושת האדנים שלנו

מה נוכל לעשות עבורך?

תכנון אסטרטגי מבוסס מחקר

איך להשקיע באופן האפקטיבי ביותר?

מדידת אפקטיביות ואימפקט

האם ההשקעה משיגה את מטרותיה?

האימפקט שלנו בתקשורת

כל זקן שני בישראל מדווח על שבריריות: "עבורם אין גלים, אלא משבר מתמשך"

סקר שנעשה בגל השני של הקורונה חושף מציאות עגומה: כמחצית מהזקנים בישראל מדווחים על מצב נפשי ירוד, 31% בדיכאון, 36% בודדים ו-20% לא עומדים בהוצאות החודשיות. “מגמה מדאיגה של שחיקה בקרב אוכלוסיית הזקנים בישראל”

דוח העוני של ארגון לתת: 268 אלף משפחות נוספות הידרדרו לעוני עקב משבר הקורונה

הדוח האלטרנטיבי של עמותת לתת מגלה תמונת מצב חברתית כואבת • 422 אלף משקי בית נקלעו למצוקה כלכלית • כרבע מהציבור היו זקוקים לסיוע ולא קיבלו אותו • 21.6% מהקשישים הנתמכים חששו למות בביתם ושאיש לא יידע מכך • מנכ”ל לתת ערן וינטרוב מזהיר: “אם הממשלה לא תשכיל להשקיע עשרות מיליארדים באוכלוסיות הפגיעות ביותר, הקריסה תהיה בלתי נמנעת”

כולם בסיישל ודובאי? מאות אלפי ישראלים הידרדרו לעוני ומחסור במזון "באופן אכזרי ומהיר"

דו”ח העוני האלטרנטיבי: 30% מהמשפחות בישראל חיות כיום בעוני, ומעמד הביניים התכווץ ב-15% ■ מספר המשפחות המדווחות שהן חיות בעוני זינק ב50% ■ נשיא ארגון לתת: “זה הדו”ח הקשה ביותר שהוצאנו ב-18 שנה”

המגפה הכלכלית: 286 אלף משפחות בישראל חיות בחרפת רעב

לפי דו”ח העוני האלטרנטיבי של ארגון “לתת”, 420 אלף משפחות נכנסו למצוקה כלכלית בגלל הקורונה; כ-400 אלף ילדים חיים באי ביטחון תזונתי חמור; מעמד הביניים הצטמצם ביותר מ-15%

זקנים ובודדים

לקראת גל שלישי: כל זקן שני בישראל מדווח על התדרדרות בתסמיני שבריריות.

למעלה מ 47%- מהזקנים נמצאים במצב נפשי ירוד | 32% מדווחים על פגיעה תפקודית | כך לפי סקר של ג׳וינט-אשל ומכון ERI שגם מציג מה יכול לסייע: מפגש, התעמלות ותחביבים | “בעבור חלק גדול מהזקנים בישראל אין גלים, אלא מצב משבר מתמשך ללא הפסקה”

מבין לקוחותינו

ספרו לנו מה האימפקט שאתם רוצים לייצר

    eri institute

    רח' בזל 50

    תל אביב-יפו

    073-3744439 INFO@ERI-INSTITUTE.COM